Współpraca zagraniczna

1. Projekt Comenius - „Młodzi Europejczycy w obliczu wyzwań przyszłości”

Opis projektu

Uczniowie o projekcie

Media o nas:

Zdjęcia z projektu

2. Projekt wymiany polsko – francuskiej „Obyczaje, kultura, edukacja. Polsko- francuska wymiana doświadczeń”

Od 2010r szkoła współpracuje z College Arsene Lambert w Lancroit (Poitiers), niedaleko miasta partnerskiego Oleśnicy- Jaunay-Clan we Francji. W pierwszym roku wymiany pod opieką pań: Neonili Kuropki i Marzenny Śliwki realizowany był projekt „Obyczaje, kultura, edukacja. Polsko- francuska wymiana doświadczeń”. Odbyły się również wzajemne wymiany młodzieży.
Od roku szkolnego 2011/2012 realizowany jest kolejny dwuletni projekt pomiędzy naszymi szkołami.

Za nami wizyta grupy francuskiej (23-ech uczniów i 4-ech nauczycieli), którą gościliśmy w ramach projektu wymiany międzynarodowej. Ta, trzecia z kolei edycja nosi nazwę:„Jaunay-Clan-- Oleśnica: styl życia młodych Europejczyków”adresowana jest do obecnych drugoklasistów, ale prace nad nią
 rozpoczęliśmy w ubiegłym roku szkolnym 2014/15.
Relację z tego wydarzenia można znaleźć TUTAJ

3. Nawiązanie współpracy z niemiecką szkołą IGS Helpsen

Podczas konferencji w Königslutter, która odbyła się w dniach 16-18 października 2014 roku nasza szkoła nawiązała kontakt z niemiecką szkołą IGS Helpsen. Obie szkoły będą współpracowały w ramach programu e-twinning. Uczniowie będą oglądali film pt. ”Juno” w reżyserii Jasona Reitmana, pisali m. in. recenzje do filmu,wymieniali się spostrzeżeniami oraz opiniami na temat filmu oraz problemu poruszanego w filmie. Film opowiada o losach nastoletniej dziewczyny, która zachodzi w ciążę. Za namową rodziców i przyjaciółki szuka dla swojego dziecka rodziny zastępczej.

Zdjęcia z konferencji