"Co tu się dzieje?"

• Jesteśmy szkołą bezpieczną i przyjazną. Szanujemy się wzajemnie i wspieramy. Celem naszym jest indywidualny i wszechstronny rozwój oraz wyposażenie uczniów w wiedzę i umiejętności umożliwiające dalszą naukę. Rozwijamy aktywne i odpowiedzialne postawy uczestniczenia w życiu społecznym. W naszym życiu odwołujemy się do wartości najwyższych, w tym platońskiej triady: Prawda - Dobro - Piękno.

•Jesteśmy w Dolnośląskiej Sieci Szkół Wpierających Uzdolnienia. Naszym uczniom stwarzamy możliwość rozwijania pasji i uzdolnień również poprzez realizację ciekawych projektów własnych i zewnętrznych takich jak: „Akademia Wynalazców im. Roberta Boscha” , „PoMosty Wrocławia”, „Noc Biologów” i wiele innych.

•Posiadamy certyfikat Szkoły Dbającej o Bezpieczeństwo. Mamy świetnie wyposażoną pracownię do zajęć edukacji dla bezpieczeństwa. Nasi absolwenci potrafią zadbać o swoje bezpieczeństwo, ale też sprawnie udzielić pierwszej pomocy przedlekarskiej, w tym zastosować defibrylator.

•Jesteśmy Szkołą Promującą Zdrowie.W tym zakresie prowadzimy wiele programów i projektów profilaktycznych, również w czasie wolnym od zajęć.

•Przygotowujemy do życia w nowoczesnym społeczeństwie.. Duży nacisk kładziemy na naukę języków obcych (j. angielski, j. niemiecki i j. hiszpański) i informatyki. Uczniowie mają możliwość praktycznego wykorzystania znajomości języków podczas wyjazdów zagranicznych oraz warsztatów międzynarodowych(anglojęzycznych) EuroWeek. Prowadzimy wymianę ze szkołą w Jaunay Clan (Francja) - miastem partnerskim Oleśnicy. Podczas zajęć wiedzy o społeczeństwie uczą się życia w globalnym świecie.Złożyliśmy aplikację do programu Erasmus Plus na wymianę ze szkołą na Wyspach Kanaryjskich (Fuerteventura)

•Kładziemy nacisk na twórcze myślenie uczniów. Odbywają się zajęcia kreatywnego myślenia i zajęcia pozalekcyjne - „Odyseja umysłów”

Zajęcia artystyczne i techniczne są wybierane przez uczniów i realizowane w grupach międzyklasowych. Uczniowie mają do wyboru m. in. zajęcia z fotografii, filmu, rzeźby, malarstwa, tkactwa, teatralne, wokalne i i wiele innych.

•Wysoko kwalifikowana kadra nauczycielska, spełniająca wszystkie wymogi formalne, stara się wychowywać uczniów w szacunku dla drugiego człowieka, Wiele miejsca w naszych programach zajmuje edukacja kulturalna, europejska, medialna, ekologiczna i prozdrowotna.

•Nasi uczniowie osiągają duże sukcesy dydaktyczne i sportowe. Corocznie mamy wielu finalistów i laureatów różnego rodzaju konkursów i zawodów, ale najważniejszy jest dla nas indywidualny sukces ucznia.

•W naszej szkole bardzo troszczymy się o bezpieczeństwo fizyczne i psychiczne uczniów, organizujemy różnorodne zajęcia profilaktyczne prowadzone przez specjalistów: pedagogów, psychologów,terapeutów, organizujemy spotkania z przedstawicielami policji i kuratorów sądowych.

•Nasi uczniowie uzyskują bardzo dobre wyniki na egzaminach zewnętrznych oraz zdobywają wiele sukcesów na różnych płaszczyznach. Są dobrze przygotowani do podjęcia nauki w szkole ponadgimnajzalnej.

Zapraszamy na naszą stronę www.gim3.olesnica.pl i na facebook, gdzie opisujemy nasze działania

Zapraszamy do TRÓJKI!!